WAŻNA INFORMACJA ODNOŚNIE FUNKCJONOWANIA TARGOWISKA

W dniu wczorajszym, tj. 18.06.2020r. odbyło się spotkanie dyrekcji ZGKiM oraz przedstawiciela Gminy Warta z częścią Handlujących na terenie targowiska miejskiego w Warcie.Spotkanie było efektem listu otwartego skierowanego przez Dyrektora ZGKiM do Handlujących, w którym to liście informowaliśmy Sprzedających, mających w swojej ofercie artykułu spożywcze, że miejscem do sprzedaży takiego asortymentu jest teren nowo pobudowanego targowiska „Mój Rynek”.

Wskazywaliśmy na szereg korzyści wynikających ze skupienia artykułów spożywczych w jednym miejscu.

Do najważniejszych zaliczyliśmy:

• skondensowanie danej partii produktów w jednym miejscu, a co za tym idzie lepszy wybór dla klientów

• lepsza lokalizacja w centrum miasta, co bezpośrednio wpłynie na większą ilość klientów zainteresowanych konkretnie produktami spożywczymi

• możliwość handlu w zadaszonym pomieszczeniu, co uniezależnia handel bez względu na pogodę.

• duże lepsze warunki sanitarne (pomieszczenie socjalne, toalety – damskie, męskie i dla osób niepełnosprawnych),

• brak opłaty rezerwacyjnej,

Na spotkanie przybyło kilkanaście osób będących reprezentantami handlujących na terenie tzw. „Dużego Placu”. Zebranie, choć bardzo burzliwe, było w naszej ocenie bardzo konstruktywne i jeszcze raz z tego miejsca w imieniu Dyrekcji i przedstawicieli Gminy bardzo za nie dziękujemy. Takie spotkania są potrzebne, by obie strony mogły wzajemnie się wysłuchać i przedstawić swoje racje. Na spotkaniu przedstawiciele Sprzedawców żywili obawę, że przeniesienie całego asortymentu w jedno miejsce spowoduje, iż klienci nie będą zainteresowani zakupem ich produktów, ponieważ główny parking, na którym klienci pozostawiają swoje pojazdy znajduje się zbyt daleko targowiska „Mój Rynek”. Rozumiemy tę obawę i mając na uwadze dobro handlujących, jak i również bezpieczeństwo wszystkich korzystających z targowiska podjęliśmy decyzję, iż plac przy skrzyżowaniu ulic Zachodniej i Kościuszki (przed firmą produkującą wyroby cukiernicze „POL-CIAST”) będzie wyłączony z handlu i zostanie przeznaczony jako parking dla klientów. Do czwartku 25.06 zostanie on odpowiednio oznaczony, a dwoje oddelegowanych pracowników będzie na miejscu kierowało ruchem i wskazywało miejsca parkingowe.Osoby, które korzystały do tej pory z tego miejsca jako miejsca handlowego prosimy o kontakt z nami pod numerem 438294169, celem umówienia się na spotkanie i wskazania nowego miejsca do handlu.Również wszystkich handlujących artykułami spożywczymi na terenie tzn. „Dużego Placu” prosimy o kontakt telefoniczny, pod wskazany powyżej numer telefonu by ustalić dla Państwa nowe miejsca handlowe na terenie targowiska „Mój Rynek”.Głęboko wierzymy, że takie rozwiązanie znacznie pomoże w usprawnieniu ruchu na czas targowiska i przyczyni się do jeszcze większego zainteresowania na targowisku „Mój Rynek”.

Jednocześnie już teraz informujemy klientów, że od czwartku 25.06 artykuły spożywcze nabywać będzie można wyłącznie na terenie targowiska „Mój Rynek”. Wejścia na obiekt będą dostępne od wszystkich trzech stron: od ulicy Kaszyńskiego, Kaliskiej oraz Zachodniej, a skondensowanie asortymentu w jednym miejscu pozwoli Państwu, na wybór najatrakcyjniejszych produktów w najatrakcyjniejszej cenie

Jeszcze raz przypominamy, że cały czas funkcjonujemy w trudnym czasie pandemii i choć część obostrzeń została częściowo wycofana, to uprzejmie prosimy wszystkich Sprzedających oraz Kupujących o zachowanie szczególnej ostrożności – zachowywanie odpowiednich odległości oraz w miarę możliwości zakrywanie twarzy i nosa. Dbajmy o siebie nawzajem! Z góry dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *